29 – Skyfall

Jak obiecaliśmy tak zrobiliśmy i nagraliśmy odcinek o najnowszej odsłonie przygód James’a Bonda, czyli filmie Skyfall. Zapewne zmartwimy wiele osób, gdyż nie daliśmy mu zbyt przychylnych recenzji. Ale cóż, nie wszystko musi się wszystkim podobać i najnowszy agent Jej Królewskiej Mości się do tego zalicza. Oczywiście najlepiej jak sami pójdziecie do kina i się przekonacie czy mieliśmy rację, czy może myliliśmy się jak jeszcze nigdy. Zachęcamy do odsłuchu i dyskusji w komentarzach. W odcinku mogły pojawić się również pewne spoilery, których nie udało nam się uniknąć, więc jeśli nie chcecie sobie popsuć pewnych niespodzianek, to może lepiej przesłuchajcie nas później. :)

Dodatkowo polecamy również bloga Mainstream Culture na którym pojawiły się ostatnio ciekawe analizy kilku filmów o Bondzie.

Na koniec jeszcze informacja, że nagrody z ostatniego konkursu zostaną wysłane do zwycięzców po weekendzie.

 • Pingback: Małe Filmidło – 29 – Skyfall | Przemysław Śmit()

 • http://twitter.com/#!/rddubrawski Rafał D. Dubrawski

  Hej,
  dziękuję bardzo za polecenie bloga Mainstream Culture! W podcaście nie zostało to powiedziane, więc pozwolę sobie uzupełnić informację – na blogu postaram się przeanalizować serię wszystkich 23 Bondów dodając wpisy w dwóch seriach:
  – “Klatka po Klatce” (słowniczek dla oglądających z angielskimi napisami + zrzuty interesujących klatek; najbliższy wpis w poniedziałek) oraz
  – “Analiza” – gdzie będę robił analizy kolejnych filmów pod względem kulturowym z uwzględenieniem zabiegów marketingowych, zwrotów w kreowaniu wizerunku bohatera itd. (Najbliższy wpis we czwartek.)
  A jak mi się skończą filmy o Bondzie, to wezmę na warsztat inne kultowe serie. 😉

  Dodatkowo będę wrzucał eseje na inne portale, na fanpage’u bloga będę linkował do nich https://www.facebook.com/DubrawskiBlog (można tam znaleźć już linki do wpisów o product placemencie na SW i o gadżetach Bonda na AW).

  Jeszcze raz dzięki, prezesłuchałem cały podcast, robicie fajną robotę, będę starał się śledzić, pozdrawiam! :)

 • Piotr Zych

  Filmu nie widziałem ale się wypowiem, gdyby ten film miałby być 1 do 1 o szpiegostwie, elektronice i tak dalej to byłby strasznie nudny. To jest film przygodowy.
  Sean Connery był typowym gentlemen z wielką estymą. A Craig jest bad assem podobnie jak nowy Batman.

 • http://twitter.com/BartoszPilarski Bartosz Pilarski

  Przepraszam pierwszy raz przestałem słuchać tego podcastu po kilku minutach jak usłyszałem że yasiek mówi jak to nie czytał książek o bondzie. Potem mówi że filmy odbiegają od właśnie tych książek a niby na jakiej podstawie to stwierdza jeśli ich nie czytał?

  • http://malefilmidlo.pl yasiek

   1. znam osoby, które książki czytały i z nimi o tym rozmawiałem
   2. mogłem o tym przeczytać nie jeden artykuł
   3. sam Fleming mówił, że Connery był zupełnie innym Bondem niż ten przedstawiony w jego książkach
   4. można wziąć też pod uwagę, że nie wszystkie filmy są na podstawie książek i charakter bohatera może być automatycznie inny niż w pierwowzorze.

   Możliwości skąd wiedziałem, że filmy odbiegają od książek jest jak widzisz wiele :)

   • http://twitter.com/BartoszPilarski Bartosz Pilarski

    Niech Ci będzie :)

 • Pingback: Podcastofon – Tydzień 45 2012r Live – jesień()

 • tata

  oczywiście zgadzam się – najgorszy Bond ever ever, po tak słabym poprzedniku, to jestem wręcz zaszokowany.

 • Michał
 • Pingback: viagra free samples()