2×03 – Na skraju gwiazd

mf_2x03

Trzeci odcinek i energia cały czas rośnie. Z tym odcinkiem miałem jak na razie najwięcej pracy, ale jednocześnie jest on chyba najciekawszy po powrocie. Z resztą, przekonajcie się sami.

Jeszcze raz dziękuję za wsparcie oraz komentarze. Również te krytyczne, bo dzięki nim można cały czas poprawiać pewne rzeczy. Myślę, że powoli wszystko się dociera i z czasem będzie się Wam wszystkiego słuchać jeszcze lepiej.

Trzeci odcinek jest dość szczególny. Nie dość, że będzie w nim dwójka gości i z każdym z nich porozmawiam o innym filmie, to jednym z tych gości jest kobieta. Kobieta bardzo piękna i niezwykle ciekawa. Część z Was, a przynajmniej ta która siedzi na Twitterze, może ją kojarzyć – to Maja Jaworowska, znana jako Jedzonelka. Maję możecie poczytać ja jej blogu. Z Mają rozmawiamy o filmie “Gwiazd naszych wina

Drugim gościem jest uzupełnienie gościa z pierwszego odcinka. Był nim Dawid Adamek, a teraz będziecie mogli posłuchać jego drugiej połówki (nie oceniam!). Jacek Napora, bo o nim mowa, znany również jako “ten w sweterku” ze Sfilmowanych, to człowiek który poza modą, umie się również wypowiedzieć na temat kina. Porozmawialiśmy o filmie “Na skraju jutra” z Tomkiem Kruzem i Emily Blunt.

Miłego słuchania i zapraszam wszystkich do komentowania!

W odcinku gościnnie wystąpili:

Prowadzący:

 

Spis treści

 • Intro
 • Powitanie – 00:00:26
 • Informacje – 00:02:35
 • Mark Isham “Listen to the Beethoven” – Wojownik – 00:04:47
 • Premiera – “Gwiazd naszych wina” – Maja Jaworowska – 00:11:28
 • Ciekawostki filmowe – 00:26:49
 • Guy Farley “Modigliani Suite” – Modigliani, pasja tworzenia – 00:29:25
 • Na ringu – “Na skraju jutra” – Jacek Napora – 00:33:53
 • Stare kino – “Amadeusz” – 00:51:44
 • W.A. Mozart “Die Entfuhrung Aus Dem Serail” – Amadeusz – 00:58:20
 • Zakończenie – 01:02:41
 • Barbra Streisand “Memory” – Koty – 01:05:44

 

cinemacitylogo

 

 

Jeśli z jakiegoś powodu nie działa Wam subskrypcja odcinka, spróbujcie dodać nasz feed ręcznie.

 

Nie działa Ci player powyżej? Wywal cache z przeglądarki i odśwież stronę lub ją zrestartuj (przeglądarkę, nie stronę).

 • Ala

  Po 3 odcinkach nowej serii. Wnioski:

  1. Jest sztucznie, miałko, nijako.

  2. Skala ocen typu „będzie inaczej” czyli od 1-5 powoduje wspaniałości typu “daję naciągane 4-“, “na Filmwebie dałem 8 to tu 4”. “Bardzo mocne 4”. Śmieszne.

  3. Ciekawostki z roku 1989 to jest historia nie ciekawostki. Może „archiwum” będzie lepszą nazwą.

  4. Muzyka w trakcie podcastu to koszmar. W jakim to jest celu?

  5. Ring powinien zmienić nazwę na „Klepiemy się po pleckach”.

  6. Film jest dobry, warto go zobaczyć. Głównym atutem filmu jest Tom i laska. Każdy będzie zadowolony, faaaajny. Nic odkrywczego. Ocena: 4 (naciągaaana bo dobry dzień). Fajny film na sobotę. Po pijaku. Najlepiej bez oczekiwań. Czy słuchacie co mówicie?

  7. Napisałeś, że masz na iTunes XX pozytywnych komentarzy. Kłamstwo, bo 95% z nich dotyczy poprzedniej wersji podcastu. Albo odetnij się całkowicie, albo rozdziel komentarze po dacie.

  8. „Lubie jeść i się przebierać” – mógłbyś wybrać ambitniejsze osoby do dyskusji o X muzie. Zwanej często sztuką filmową.

  Niestety podcast leci po równi pochyłej, ja wysiadam. Szkoda. Może ktoś poleci jakieś podcasty filmowe z prawdziwego zdarzenia, a jednocześnie prowadzone na luzie?

  • latqwo

   Polecam podcast “male filmidlo” ver. 1.0

  • Dev

   Ja tez niestety juz wysiadlem jak przeczytalem po 1wszym odcinku po naszych komentarzach ze prawie zadne zmiany nie zostana wprowadzone (a 80% komentarzy bylo na minus wzgledem poprzedniej edycji). Powodzenia

   • http://malefilmidlo.pl/ Jan Urbanowicz

    Zmiany i poprawki dą akurat wprowadzane z każdym odcinkiem. Wiadomo, że nie pojawi się zmiana pt “powrót do poprzedniej formuły”, jak niektórzy sugerują, bo nie po to była wprowadzana nowa. Fakt jest rówież taki, że tu na stronie owszem komentarze są negatywne, ale w innych mediach niemal 100% pozytywnych. Nie wiem o czym to świadczy, ale na pewno nie o tym, że nikomu się nowa forma nie podoba.
    Dzięki za komentarze i mam nadzieję, że jednak zobaczycie pozytywy w nowej odsłonie.

    Pozdrawiam.

  • Behinder

   Pani Alu, zapraszam na http://pear2pear.eu/ ocinek 6 i 7 jest ciut o filmach, wiem że nie to samo ale za jakiś czas jak odzyskam głos mam nadzieję moje dawne dzieło się zreaktywuje…i zobaczymy jak wyjdzie :)